Co warto zobaczyć, będąc w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisław Śląski to urocze miasto w południowej części Polski, zlokalizowane w województwie śląskim. Mimo że w jego pobliżu znajdziemy inne, bardziej popularne miejscowości, Wodzisław Śląski również ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Sprawdźcie, dlaczego warto go odwiedzić, będzie w okolicy.

Rynek w Wodzisławiu Śląskim

Ten urokliwy plac znajduje się w centralnym miejscu Wodzisławia. Jest uwielbiany przez mieszkańców ze względu na różnorodną ofertę usług oraz przyjemny klimat. Rynek otoczony jest przez liczne, zabytkowe kamienice, które zarówno w świetle dziennym, jak i blasku księżyca wyglądają uroczo oraz tym samym zachęcają do zrobienia sobie krótkiej przerwy, by móc napatrzeć się na ten piękny widok. Obok wielu różnych sklepów na rynku znajdziemy atrakcyjne restauracje i kawiarnie, które ku temu sprzyjają. Niezależnie czy jesteście miłośnikami architektury, czy nie, ten rynek z pewnością się Wam spodoba. Warto dodać, że jest to jeden z największych rynków w całym województwie śląskim, więc tym bardziej warto go zobaczyć.

Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza

Ten rodzinny park rozrywki to zdecydowanie ciekawa propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par, które chcą doświadczyć nieco adrenaliny. Cały obiekt zajmuje powierzchnię ponad 24 hektarów, a na jego terenie znajdziemy wiele kompleksów, które sprzyjają grom i zabawom m.in. boiska sportowe, arena do zabawy w chowanego, park linowy, skatepark, tory rowerowe, a nawet boisko do gry bule. Obok tych atrakcji, dla osób starszych jest wiele przestrzeni na grillowanie w gronie znajomych czy rodzinny piknik.

Oryginalna szwajcarska restauracja jedyna w tym regionie

Goszcząc w Wodzisławiu Śląskim, będziemy mieli wyjątkową możliwość skosztowania tradycyjnej szwajcarskiej kuchni. To wszystko za sprawą restauracji Szwajcaria, znajdującej się właśnie na tym terenie. Jest to drugie takie miejsce w Polsce, które serwuje przysmaki prosto ze Szwajcarii według oryginalnej, starodawnej receptury. Teraz nie trzeba odbywać długiej podróży, by spróbować dań z tego regionu. Dla miłośników mięsa, sera i ziemniaków to miejsce z pewnością okaże się doskonałym pomysłem, a wizyta w restauracji Szwajcaria ma długo zapadnie im w pamięć.

Reasumując, Wodzisław Śląski to piękne miejsce na mapie województwa śląskiego, które ma swoim gościom wiele do zaoferowania. Piękny rynek z zabytkowymi kamienicami, rodzinny park rozrywki Trzy Wzgórza, a także wizyta w wyjątkowej restauracji Szwajcaria to tylko jedne z nielicznych atrakcji, które warto odwiedzić, będąc w pobliżu.
Facebook
Instagram