Jak spędzić miło wieczór w Wodzisławiu Śląskim?

Wodzisław Śląski to urocze miasto, które ma wiele do zaoferowania. Jeśli szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie czasu w gronie znajomych lub chcecie zaskoczyć swoją drugą połówkę w rocznice związku, przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą okazać się dla Was inspirujące. Jesteście ciekawi? Przeczytajcie sami.

 

Spacer po Starym Mieście

Spacer po kolorowym rynku Starego Miasta to doskonały pomysł na miłe spędzenie popołudnia lub wieczoru. W okresie wiosenno-letnim warto korzystać z pogody i udać się na przechadzkę po pięknych uliczkach obserwując liczne zabytkowe kamienice. Takie okoliczności sprzyjają długim rozmowom oraz zdecydowanie zbliżają. A w razie zmęczenia, w każdym momencie można dodatkowo przysiąść na kawę czy lampkę wina w pobliskiej kawiarni i dalej cieszyć się wieczorem. Brzmi jak dobry plan, prawda?

 

Piknik przy kąpielisku Balaton

W okresie letnim doskonałym pomysłem jest organizacja pikniku w okolicy kąpieliska Balaton. Zważywszy na piękne widoki i bliskość przyrody, może to być okazja, aby oderwać się od codziennych spraw i spędzić czas na rozmowach w gronie bliskich. Jeśli każda osoba zobowiąże się do przygotowania jednego dania lub przekąski, będzie sporo smakołyków, a nikt specjalnie nie przemęczy się ich przygotowywaniem. Balaton cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Wodzisławia Śląskiego głównie ze względu na kąpielisko, a warto wykorzystać to miejsce również w inny sposób.

 

Kolacja w restauracji Szwajcaria

Alternatywnym rozwiązaniem do pikniku lub spaceru może być kolacja w wyjątkowej restauracji Szwajcaria. Miejsce to, jak jedno z nielicznych w Polsce, serwuje oryginalną szwajcarską kuchnię, a wszystkie dania przygotowywane są z regionalnych szwajcarskich produktów. Dostaniemy tam doskonale przyrządzone mięso, aksamitne sosy oraz rozpływające się w ustach sery, które odgrywają ważną rolę dla szwajcarskiej społeczności. Wnętrze lokalu jest bardzo przyjemne, a atmosfera panująca tam sprzyja odpoczynkowi i długim rozmowom. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ta szwajcarska restauracja w Wodzisławiu Śląskim jest uważana za jedno z najlepszych miejsc w Polsce pod względem obsługi klienta. Kelnerzy są zawsze uśmiechnięci i życzliwością oraz troską odpowiadają na wszystkie pytania. Dlatego to miejsce jest idealne, jeśli chcemy spędzić miło czas i spokojnie porozmawiać.

 

Wodzisław Śląski ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Jeśli szukasz pomysłu na miły wieczór lub popołudnie, dobrym pomysłem może być spacer po Starym Mieście, lub piknik w okolicy kąpieliska Balaton. Doskonałym rozwiązaniem będzie również kolacja w wyjątkowej szwajcarskiej restauracji, która pozwoli się Wam przenieść do typowej szwajcarskiej miejscowości i zasmakować tamtejszej kuchni.
Facebook
Instagram